Tesla_koduaku

POWERWALL

TESLA akud

Energiavaru jätkusuutlikusse kodusse

Powerwall on aku kodukasutajale. See kasutab laadimiseks elektienergiat, mis on genereeritud päikesepaneelide poolt. Powerwall kindlustab Sinu kodu elektrikatkestuste eest, kasutades katkestuse puhul energiat, mida aku varunud on. Automatiseeritud, kompaktne ja lihtsasti paigaldatav.
Powerwall pakub sõltumatust energiavaru süsteemist ja turvalist varundamist hädaolukordades.

Päikeseenergiaga varustatud nii päeval kui öösel

Tesla koduaku

Keskmine kodu kasutab rohkem elektrienergiat hommikul ja õhtul kui päevasel ajal kui päikeseenergiat on rikkalikult saadaval. Ilma koduakuta müüakse tavaliselt liigne päikeseenergia energiaettevõttele ja ostetakse see tagasi õhtul. Selline ebakõla aga lisab koormust elektrijaamadele ning suurendab süsihappegaasi teket looduses. Powerwall ühendab taastuvenergias nõudluse ja pakkumise, tehes Sinu kodus päikeseenergia kasutamise kättesaadavaks millal Sa seda ise soovid.

Väldi kõrgete tariifide maksmist
Elektriteenuse pakkujad võtavad sageli kõrgemat tasu pigem õhtutustel tipptundidel kui öisel ajal kui tarbimine on väiksem. Powerwalli saab panna elektrit varuma siis kui elektritariif on madal ja Sinu kodu elektriga varustama samal ajal kui tariif on kõrge.

Energia julgolek
Powerwall lülitub automaatselt akutoitele elektrikatkestuse korral. See muudab rahulikumaks ka kliendid, kelle kodukohas võivad tormid elektrisüsteemile liiga teha või kellel on elektriühendusega tõrkeid.

Kaunilt funktsionaalne

Praeguse põlvkonna koduakud on suuremõõtmelised ning nende paigaldamine ja hooldamine on väga kallis. Erinevalt teistest on Powerwall-il liitium-ioon aku, mis on pärinud Tesla tõestatud autoakude tehnoloogia, et Sinu kodu turvaliselt ja säästlikult elektrienergiaga varustada. See on täielikult automatiseeritud, lihtsasti paigaldatav ja ei vaja hooldamist.

Võimsus

Tesla_koduaku

Powerwall on saadaval 10 kWh nädalase ja 7 kWh päevase tsükliga mudelid. Mõlemal mudelil on 10 aastane garantii ja on  ka piisavalt võimsad, et varustada enamiku kodusi õhtustel tipptundidel. Suurama energiatarbega majapidamistes võib paigaldada ka mitu akut koos, kuni 90 kWh 10kWh akude puhul ja kuni 63 kWh 7 kWh akude puhul.

Kuidas see töötab?

Kodune päikeseenergiarajatis koosneb päikesepaneelist, elektrilisest inverterist ja nüüd ka koduakust, et varuda ülejäävat päikeseenergiat hilisemaks kasutamiseks.
Päikesepaneel
Paigaldatud Sinu katusele, muutes päikesevalgust elektrienergiaks.
Koduaku
Powerwall varundab ülejäävat elektrienergiat, mis on kogutud päikesepaneelidest päeva jooksul või varutud kui elektritariif on madal.
Inverter
Muudab alalisvoolu elektri päikesepaneelidest või koduakust vahelduvvooluks, mis sobib kodustele tuledele, seadmetele ja aparaatidele. Powerwalli ka välistingimustes kasutatavavas korpuses on laetav liitium-ioon aku, vedel termokontroll, aku haldamise süsteem ja nutikas DC-DC konverter energiavoo kontrollimiseks.

 

Tesla_koduaku_kuidastootab

Päikesepaneel

Powerwall koduaku                                   Inverter                                                 Elektrikilp

Näitajad

Tehnoloogia Seinale kinnituv, laetav liitium-ioon aku, vedel termokontroll.
Kokkusobivus Ühe- ja kolmefaasiline energiavarustussüsteem.
Mudelid  10 kWh (elekti varundamiseks) ja 7kWh (igapäevaseks tsükliks).
 Töötemperatuur -20°C kuni 43°C
 Korpus  Nii sise- kui välistingimustes kasutatav.
 Garantii  10 aastat
 Paigaldamine  Paigaldaja peab olema väljaõppinud elektrik. DC-AC inverter ei kuulu komplekti.
 Tõhusus  92% ringside DC tõhusus.
 Kaal  100kg
 Võimsus  Püsivalt 2.0 kW, kõrghetkel 3.3 kW.
 Mõõdud  1300 mm x 860 mm x 180 mm
 Pinge  350 – 450 volti
 Vool  5,8 amprit nominaalselt, 8,6 amprit maksimaalsel tootlusel.
 Sertifikatsioon  PowerWall on turule tulles vastavuses asjakohaste ja elektriohutuse standarditega.

Link tootja kodulehele.