Süsteemi ülevaade

SolarEdge süsteem koosneb inverterist ning optimeerijatest. Ühe faasiline inverter vajab minimaalselt ja maksimaalselt 25 optimeerijat ning kolme faasiline inverter minimaalselt 16 ja maksimaalselt 50 optimeerijat. Üks optimeerija käib siis ühe paneeli külge. Optimeerijad on omavahel jadamisi ühendatud 6 mm2 kaabi abil. Suuremate lahenduste puhul on ka teisi lahendusi, kuid sel juhul võtke ühendust.

Sellise süsteemi eeliseid on mitmeid, kuid suurim efekt saavutatakse kui osad paneelid peaksid teatud juhtudel varju jääma või tahetakse mitmele erinevale tasapinnale paneele paigaldada. Nimelt tavalise inverteri puhul on jagamisi näiteks 20 paneeli ning kui üks neist ära varjata halvab see kogu süsteemi tootlikkust märgatavalt. SolarEdge inverterite puhul seda probleemi pole. Eesti madalat päikest ning tihti suurte puude lähedust paigaldistele on see suurepärane lahendus. SolarEdge inverteri puhul pole oluline, paneelide asukoht üksteise suhtes ega see, et paneelid on ühesugused või sama võimsusega. Juhul kui inverter pole sisse lülitatud on jadamisi ahelas optimeerijate arvuga võrdne pinge, see tagab süsteemi ohutuse.

Optimeerijad hoiavad parimat MPPT punkti ehk voolu ja pinge suhet, kus oleks võimsus kõige suurem. Lisaks hoitakse inverterile DC -DC muunduritega 750V pinget, et parandada tootlikkust.

Kogu süsteem on internetis ühe paneeli täpsusega jälgitav ning see annab väga hea ülevaate Teie süsteemist.
Kui SolarEdge inverter hakkas huvitama siis võta ühendust ning teeme monitooringusse kasutajaks ning saate Eestis toimuvaid lahendusi jälgida.

SolarEdge_system_diagram_ROW

Kontakt:

Taavi Klaos

+37256202992